Renginiai

Last month March 2023 Next month
S M T W T F S
week 9 1 2 3 4
week 10 5 6 7 8 9 10 11
week 11 12 13 14 15 16 17 18
week 12 19 20 21 22 23 24 25
week 13 26 27 28 29 30 31

Artimiausi renginiai

No events

Kas yra glaukoma, ligos požymiai , ar galima išgydyti, kaip gydyti?

Kas yra glaukoma?
Glaukoma yra grupė ligų, kurios gali pažeisti regos nervą ir  sukelti regos sutrikimus, progresuojančius iki aklumo.Anksti pradėjus ir tinkamai gydant galima apsaugoti jūsu akis nuo rimtų rgos sutrikimų.

Kas rizikuoja susirgti glaukoma?
Bet kas gali susirgti glaukoma. Kai kuriems rizika susirgti atviro kampo glaukoma gali būti didesnė:

  •  jei yra pirmos ar antros eilės giminaičių, sergančių glaukoma (rizika išauga 10 – 15 kartų palyginus su to paties amziaus asmenimis, kurių giminės neserga);
  • po 60 metų amžiaus;
  • juodaodžiams.

Ar padidėjęs akispūdis reiškia, kad  yra glaukoma?
Nebūtianai.  Tai reiškia, kad jums yra glaukomos rizika, bet tai dar nereiškia , kad jums yra liga. Glaukoma yra tuomet, kai pažeistas regos nervas. Jei jums padidėjęs akispūdis , bet regos nerves nepažeistas, jums dar nėra glaukomos , tačiau yra rizika, kad glaukoma bus, todėl būtinai pasitarkit su akių gydytoju dėl gydymo.
Jei mano akispūdis padidėjęs , ar man bus glaukoma?
Nebūtinai. Skirtingų žmonių skirtingas jautrumas įvairiam akispūdžiui  vienam tas pats akispūdis gali būti normalus , gerai toleruojamas, o kitam sukelti glaukomą.

Ar galima susirgti  glaukoma, jei akispūdis atitinka statistinę normą?
Taip . ši glaucoma vadinama žemo arba normalaus akispūdžio glaukoma. Tai retesnė glaukomoa forma.

Man pasakė, kad man įtariama glaukom, ką tai reiškia?
Terminas “glaukomos įtarimas” reiškia, kad yra požymių, dėl kurių padidėjusi rizika glaukomos išsivystymui, dažniausiai - dėl vienos ar kelių iš šių : padidėjęs akispūdis (akių hipertenzija), įtartinas dėl glaukomos regos nervas, įtartinas dėl glaukomos akiplotis, įtartini dėl glaukomos tinklainės nervinių skaidulu sluoksnio tyrimai (OCT, GDX).
Esant glaukomos įtarimui, reikia tiktintis pas akių gydytoją nerečiau, kaip kas pusmetį.

Kaip galiu apsisaugoti, kad nesusirgčiau glaukoma?
Kol kas apie tai nežinoma. ANnstyva glaukomos diagnostika ir gydymas – geraisias būdas jkontroliuoti ligą išsaugoti regos funkcijas. Jeigu jums padidinta rizika glaukomai, reikia pasirūpinti, kad jūsų akis apžiūretų akių gydytojas (išplėstais vyzdžiais) bent kas 2 metus.

Kokie yra juntami glaukomos požymiai?
Atviro kampoglaukomos pradžioje simptomų nėra. Liga nesukelia skausmo. Negydant siaureja akiplotis ( matymas šonuose) ir todėl ligai toli pažengus  jaučiama, kad vaizdas matomas “siaurai”, kaip per tunelį.

Ar glaukomą galima išgydyti?
Ne. Glaukomos negalima išgydyti taip, kad ligos nebūtų..  Taciau glaukomą būtina gydyti (visą gyvenimą), kad liga neprogresuotų ir žmogus neprarastų regėjimo. Nėra gydymo priemonių ar operacijų, kuriomis būtų galima grąžinti dėl glaukomos jau prarastą regėjimą.

Kaip gydoma glaukoma?
Glaukomos gydymas : vaistai (lašais į akis), chirurginė operacija įprastu būdu, (chirurginis ) gydymas lazeriu ar  (ilgainiuia) šių priemonių kombinacija. Gydymas padeda išsaugoti likusias regos funkcijas, bet negali grąžnti prarastų.

Ką galiu padaryti, kad išsaugočiau regėjimą?
Reikia būtinai reguliariai naudoti visus gydytojo paskirtus vaistus ir paskirtu laiku apsilankyti pas savo akių gydytoją, kuris laiku ir tinkamai pakoreguos gydymą vaistais ar nukreips chirurginiamgydymui, kai bus reikalinga.